fbpx

Kromě nošení miminek v šátku se zabývám i kojením. Potkávám se s maminkami, co mají s kojením trable nebo s maminkami, které na svá miminka teprve čekají a těm se snažím poskytnout co nejvíce informací, aby rozjezd kojení měly co nejvíc v klidu, bez nervů a aby se nemusely trápit hloupostmi – třeba jako já – protože jsem tehdy neměla tušení.

Problémy s kojením má na samém začátku kde jaká maminka. Za tu dobu, co jsem do toho kojicího kolotoče naskočila, jsem si pořád nezvykla na to, že drtivou většinu nepříjemností „na začátku“ by většina maminek nemusela vyzkoušet, pokud by „na začátku“ byly v rukách někoho, kdo tvrdošíjně trvá na postupech několik desítek let starých. Vídíte to, zase mě to vyvedlo z rovnováhy.

Další věc, která je možná současně vlastně dobrou zprávou, je to, že ty „negativní“ příběhy se poměrně často opakují, takže existuje teoretická šance, že když se bude pořád dokola dělat v tomto tématu osvěta, přijde éra, kdy i sestry v porodnicích na oddělení šestinedělí budou „vědět“.

Za velké procento starostí s kojením může zavedení příkrmu rovnou v porodnici. Miminko se zváží na zelinářské váze jako pytlík brambor, spočítá se, že málo pije a hned se mu ordinuje příkrm. Většinou se rovnou sáhne pro umělé mléko, protože je s tím méně práce a šup s ním pěkně do lahvičky . Kdo by si komplikoval život instruktáží jak krmit miminko přes malíček nebo cévku. Achjo!

Znám i historky o tom, že sestřička miminku nabídne příkrm preventivně (bez vědomí maminky), hned v prvních hodinách života, aby miminko prostě neplakalo. Takovému miminku potom teče umělé mléko i ušima, že u maminčinýho prsu nehodlá dělat nic jiného, než sladce spinkat. Logicky. A tradá, račte nastupovat na spanilou jízdu horskou dráhou jménem problémy s nástupem laktace.

Přitom by stačilo vědět, že třeba třetí den po narození miminko nepotřebuje vypít 50 ml, ale půlku – průměrně!

Na fotce u tohoto článku je vidět, jak se žaludek během prvního týdne života miminka postupně roztahuje (z 6 ml do 51 ml). Abyste měli ještě lepší představu o objemu položila jsem vedle modelu Haribo medvídky.

Jestli tento článek potká nějaké těhotné ženy, tak si ten obrázek zapamatujte a až se budete s tou váhou na brambory trápit a budete očima posouvat její ručičku o každý gram doprava, tak si zkuste uvědomit, jestli se trápíte oprávněně. Rozum do hrsti. Žádné miminko nedrží redukční dietu. Stačí ho jenom pozorovat a vyčíhnout si dobu, kdy je na kojení připravené a kdy má skutečně hlad.

Kojení není mučení, pokud o něm něco víte 🙂

A jestli máte nějaké otázky, klidně mi napište!

Denisa

 

 

 

 

MOŽNOSTI PLATBY

Platební kartou

Bankovním
převodem

ZPŮSOB DOPRAVY

Zásilkovna

Osobní
odběr

KONTAKTY

Denisa Písaříková

Na Křivině 1362/6
14000 Praha 4
Česká republika
Tel: 603 402 269
E-mail: denisa@mamalatte.cz

DALŠÍ

O NÁS

NOVINKY E-MAILEM

OBCHODNÍ PODMÍNKY