Zimní nošení

Pěkně nám přituhlo. Česká republika se opět nepřesunula do podnebného pásu blíž k rovníku, takže budu půl roku živořit a kníkat, že se jara nedožiju. S Vojtou se každé ráno dohadujeme, kdy a jestli vůbec půjdeme ven. “Dneska není hezký počasí. Fouká. Je zima.” Je to můj kluk, jak mu rozumím a sdílím jeho pohled na věc. Zachumlat do deky a vylézt až někdy v březnu.

Vzpomínám a celá se u toho dojímám, jak jsme s Vojtíškem chodili v tomhle nesmyslném počasí, zavrtaní sami do sebe, šátku a nosící bundy. On pravidelně oddychujíc, povolený a snící. Já bdící, vyčerpaná, uchozená, blažená, ale zmrzlá jsem nebyla. 

Chci vás prostě motivovat, abyste kvůli ošklivému počasí a zimě nepřestali děti nosit. Škaredé počasí a zima totiž vůbec nejsou překážkou – naopak. Nošení v chladných dnech je příjemné. Každá maminka je pro své děťátko soukromý radiátorek, je to vymyšlené dobře, prostě ho potřebujete zahrát, takže hřejete, jak je nutné a tím pomáháte i sobě.

 

Je ale několik věcí, na které je dobré myslet

 

Doporučuji pořízení nosící bundy a mikiny. Nejsou to zbytečnosti a pokud máte v úmyslu nosit pravidelně, tato investice se vyplatí. Používala jsem je skoro denně a samozřejmě všechno nosící oblečení funguje i bez dítěte. Někdo pořizuje tuning na kočárek, já tunila svůj šatník. To mi přišlo krapet zábavnější. Pokud bych měla vyzdvihnout nějakou značku výrobců nosícího oblečení, tak bych jmenovala Rebeca Q – za mě TOP jak funkcí, tak pro oko. Navíc díky nosícímu oblečení není potřeba tolik zateplovat miminko.

Maminky se mě na kurzech vždycky ptají, jak jsem nás s Vojtou oblékala, takže se Vám pokusím udělat takový tahák, jak jsme to dělali my a jak nám bylo dobře.

 

Outfit pro “plískanice, sychravo a obyč zimu”

 

Máma

 

Kojící tričko s dlouhým rukávem (nikdy totiž nevíte, kdy bude čas svačiny), nosící bunda (já měla celoroční softshelku) a nosicí minika

 

Dítě

Šátek, bodýčko, mikina, tepláčky, teplé ponožky, zateplené capáčky, tenká čepička nebo kapucka od mikiny

 

Zimní outfit, když je opravdu kosa

 

Máma

Přidala jsem na kojící tričko přiléhavý svetr s výstřihem do “V” a pořádně teplou šálu na krk. Dítě jsem vázala až na svetr. A  také si obujte teplé boty a pořádné ponožky – mráz, co po vás leze od nohou je nejhorší.

 

Dítě

Tepláčky a body jsem nahradila rostoucí merino soupravou, tenkou čepici za teplou. Přidala jsem teploučký fleecový overal (pokud má overal kapucku, není potřeba používat čepici). Pozor na to, aby měl overal dole volné nohavice. Ty, co mají nohavice sešité mohou děti dráždit na chodidlech.

Na nožičky jsem Vojtíškovi dávala capáčky ze softshelu s fleecovou vložkou, ponožky obyčejné bavlněně a jedny vlněné, aby mi capky, která čouhají z šátku neprochladly.

 

Pamatujte, že miminko velmi silně zahříváte vy a ještě má přes sebe vrstvu šátku. S miminkem na těle je každá maminka něco jako jaderná elektrárna, co se týká produkce energie a tepla. Vždycky ale dbejte na to, aby miminko mělo zateplené nožičky, hlavně malá miminka, která nemají ještě tolik prokrvené končetiny.

Jsem si jistá, že s každým šátkem se v pohodě vejdete do nosícího obleční. Pokud ale nosíte nebo uvažujete o nošení v nosítku, určitě velmi doporučuju, abyste oblečení s daným typem nosítka vyzkoušeli, protože ne vždy se vejdete. Nosítka přeci jen nejsou tolik přizpůsobivá jako šátky.

Pokud byste v nosítku nosili na svém oblečení, určitě musíte miminko regulérně zateplit zimním oblečením (kombinéza, oteplovačky, bunda, a pod). Ale ani takové nošení není problém, jenom trochu přijde o to vyložené zakuklení.

Čili závěrem – určitě se zimy nebojte a směle noste dál. Je moc hezké a příjemné se navzájem a uspořádat si soukromou tulivou party. Hezky si tu zimu užijte a pronoste!

Hezký závěr roku a pevné nervy na předvánoční shon!

Denisa

 

MOŽNOSTI PLATBY

Dobírkou

Bankovním
převodem

ZPŮSOB DOPRAVY

Pošta

Osobní
odběr

KONTAKTY

Mamalatté

Na Křivině 1362/6
14000 Praha 4
Česká republika
Tel.: 603 402 269

DALŠÍ

O NÁS

NOVINKY E-MAILEM

OBCHODNÍ PODMÍNKY

MOŽNOSTI PLATBY

Dobírkou

Bankovním
převodem

ZPŮSOB DOPRAVY

Pošta

Osobní
odběr

KONTAKTY

Mamalatté

Na Křivině 1362/6
14000 Praha 4
Česká republika
Tel.: 603 402 269

DALŠÍ

O NÁS

NOVINKY E-MAILEM

OBCHODNÍ PODMÍNKY